Klub Futsalu Stal Mielec

Klub Futsalu Stal Mielec (w skrócie KF Stal Mielec)- pod tą nazwą od 11 września 2011 występować będą mieleccy futsaliści. Dotąd nasze stowarzyszenie wystawiało drużynę pod nazwą KS Fair Play Mielec.

Nowa nazwa to efekt dwuletnich doświadczeń na parkietach. Podczas spotkań z zespołami z różnych stron Polski zostało dostrzeżone, iż Mielec kojarzony jest przede wszystkim z marką "Stal". Poprzednia nazwą budziła zaciekawienie lecz nie pozwalała się w pełni utożsamiać z naszym klubem. Ma to związek z przyzwyczajeniem ludzi do nazwy Stal. Nasi zawodnicy oraz sympatycy klubu zgłaszali pomysł zmiany nazwy klubu.

Ostatecznie wybierano pomiędzy dwoma propozycjami: Klub Futsalu Stal Mielec lub Mielecki Klub Futsalu Stal Mielec. Wybór padł na propozycję pierwszą, która mamy nadzieję spotka się z akceptacją z Państwa strony. Chcemy identyfikować się z marką "Stali" i na jej rzecz osiągać jak największe sukcesy w swej działalności.

Mamy nadzieję, iż podobnie jak inne sekcje dawnego Fabrycznego Klubu Sportowego Stal Mielec również sekcja futsalowa z pod znaku Stali przyciągnie sympatyków na swoje mecze i inne zawody. Serdecznie zapraszamy!